į pradžią
spausdinti
į pradžią | turinys | susisiekite
Istoriniai kostiumai

Apie baroko madą Moljeras rašė: “Nuo batų iki skrybėlės - kaspinai, raišteliai, kaspinai, raišteliai...


Tuo periodu atsiranda ir naujas mados dvelksmas - “muselių“ klijavimas. Tais mažais juodais lipdukais puošdavo veidą. Be viso to pagrindiniais kiekvienos damos atributais privalėjo būti pirštinės, vėduoklė, juvelyriniai dirbiniai, skėtis ir mova, kurią nešiojo ant virvelės. Pagrindinė naujovė buvo avalynė. Atsiradus aukštakulnei avalynei imta ją gaminti kiekvienai kojai atskirai, o ne vienai, kaip buvo priimta iki tol. Iki baroko ir paklusimo prancūziškiems kanonams, mada buvo marga, fantastiška ir visiškai nevienalytė.

plačiau

Kaina: - EUR
Kiekis
 

Rokoko priskiriamas 1730 - 1770 metų laikotarpiui, kai valdė Liudvikas XV. Tai paskutinis aristokratiškos kultūros vystymosi etapas, pirminio baroko manieringas ir jausmingas saulėlydis. Verčiant iš prancūzų kalbos “rokoko“ reikštų “kriauklės formos papuošalas“.

Netgi pačiam rokoko kostiumui būdingas kriauklės formos motyvas. Šiame laikotarpyje pilnai keičiasi ir spalvinė gama, atsiranda pastelinių atspalvių audiniai - balti, žydri, rožiniai. Suknelės siuvamos iš atlaso bei satino audinių.

plačiau

Kaina: - EUR
Kiekis
 

Nuogos rankos ir vos pridengta nugara – štai pagrindiniai art deco stiliaus bruožai pirmuoju jo raidos periodu. 1925 m. suknelės jau vos siekė kelius, o įsisiūbavusi dansingų veikla su orkestrais, grojančiais regtaimus, fokstrotus, čarlstonus, įvedė į madą lengvą šilkinį apdarą, siuvinėtą biseriu pagal art deco dailininkų parengtus simetriškų formų, grakščiai plaukiančių linijų ir stilizuotų gėlių piešinius. Puošiamasi buvo ir sodrių spalvų brangakmeniais (kas jų turėjo), ir linksmais bižuterijos blizgučiais. Taip atrodančių [art deco stilius 1918-1939] moterų buvo neįmanoma nepastebėti šokių aikštelių prieblandoje. Ryškus grimas kūrė geidžiamos ir kiek pavojingos vamp moters tipą, susiformavusį „Holivudo“ nebyliojo kino prieglobstyje. Šį įvaizdį stiprino aprangos aksesuarai – ilgi perlų vėriniai, diademos, segės, įvairiausių spalvų šilkinės kojinės, stručių plunksnų boa, mažutės kepuraitės ir atvira avalynė.

plačiau

Kaina: - EUR
Kiekis